Existuje několik různých parametrů, když se lidé přihlížejí, když si doma upraví klimatizaci. Některé z nich, jako například nejvýkonnější výkonové přístroje, jeho spotřeba energie a také hlučnost provozu, jsou uvedeny a tým pádem není možné ovlivnit. Přesto však nemůžeme důvěřovat tomu, že je potřeba žít klimatizaci, kterou naopak můžeme ovlivnit dost razantně . Ptáte se jak? Pravidelnou údržbou!
Základem je čištění filtrů
Jedním z nejdůležitějších kroků na cestě k tomu, aby vaše klimatizace dokonale fungovala po dlouhá léta, je pravidelné čištění filtrů. Je potřeba jej z klimatizace vyjmout ven, omýt vodou a pak zase vrátit zpět, ovšem až poté, co vnitřek klimatizace dobře vytřete. Tento postup opakujte alespoň jednou měsíčně, a pokud máte klimatizaci umístěnou v prašnějším prostředí, tak i častěji. Kdybyste to totiž nedělali, podstatně by se zvýšila spotřeba klimatizace a zároveň by klesl její chladící výkon. V případě, že by byl filtr delší dobu značně zanesen, může se klimatizace přehřívat a může dokonce dojít k poškození klimatizace.
Věnujte pozornost výparníku kondenzátu
Každá mobilní klimatizace z naší nabídky má výparník kondenzátu, který se nachází ve spodní části klimatizace a je třeba ji jednou za čas vyčistit pomocí speciálního spreje. I když má klimatizace automatický výparník, je dobrá nádržku občas vyprázdněn, zejména v případě, kdy se předpokládá, že se klimatizace nebude delší dobu používat. Ve stojaté vodě se totiž mohou tvořit bakterie a klimatizace by poté mohla zapáchat.Díky občasnému manuálnímu vyprázdnění nádobky nebudete muset tolik používat čistící prostředky. V návodu se určitě dočete, jakým způsobem s kondenzátem pracovat.
Usazování nečistot a množení bakterií ve výparníku můžete připravit také tým, že na konci každé sezóny vylijete zbytek kondenzátu, který se s horkým vzduchem nestihl vypařit. Doporučujeme to udělat i v případě, že se chystáte na delší dobu pryč, třeba na dovolenou, a klimatizaci nebudete nějakou dobu využívat. Výpusť určenou k uvolnění kondenzátu najdete u každého modelu ve spodní části zařízení.
Nepodceňujte vizuální kontrolu
Ještě předtím, než začnete klimatizaci rozbíjet a zkoušet, jak byste mohli vyčistit filtry a další její součásti, si ji pořádně proveďte zvenčí. Je zaprášená nebo špinavá? Nehlásí náhodou poruchy? Nejsou její dráhy někde skřípnuté? Pokud je skutečně jakkoliv zanesená, začněte tím, že ji zbavíte nečistot - zejména v oblasti žeber výměníků, která potřebují volně dýchat.
Také si domů určitě pořiďte dezinfekční prostředek. Pokud totiž svou mobilní klimatizaci jen otřete vlhkým hadrem a filtr omyjete vodou, sice se vám z ní podaří spláchnout prach a drobné nečistoty, ale s viry a bakteriemi si bohužel neporadíte. Ty se pak mohou uvolňovat do ovzduší a působit nepříjemné zdravotní komplikace. Takže si na to dejte velký pozor a klimatizaci jednou za čas pořádně vydezinfikujte.
V případě, že nevíte jak si s údržbou klimatizace poradit, nebo u vás došlo k jakékoliv poruše, se nám ozvěte pomocí naší zákaznické linky nebo na emailové adrese [email protected].